Botoks

BOTOKS

Botoks Uygulamaları
Botoks, kırışıklık tedavisi için en etkili uygulamalardan biridir. Kaş çatma izleri, alın kırışıklıkları, göz çevresi çizgileri, boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtileri için en iyi yöntemlerden biridir.

Cildimiz sürekli kan dolaşımı, onarım hızı, canlılık gibi etkileri ile kendini yenilemektedir. Ancak zamanla metabolizmamızla birlikte bu yenileme hızı da düşmektedir. Mimik kaslarımız en fazla göz ve ağız çevresinde bulunmaktadır. Bu sebeple de mimik hareketlerimiz sebebiyle oluşan çizgiler daha çok bu bölgelerde görünmektedir. Konuşurken, gülerken, yerken, kızarken, ağlarken ,şaşırırken farkında olmadan mimiklerimizi kullanırız. Güneş ışığına maruz kaldığımızda yada gözlerimizde herhangi bir rahatsızlık var ise bu da gözlerimizi kısmamıza neden olur ve göz çevremizdeki kırışıklıkları da beraberinde getirir.

Botoks nedir ve nasıl etki ediyor?
Mimik kaslarının gücünü azaltan ve düşük dozlarda kullanılan bir ilaçtır. Tek bir uygulama ile 4 ile 6 ay arasında etkisi devam edebilmektedir. Yüz anatomisini çok iyi bilen uzman estetik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Hastanın analiz edilerek ihtiyaçları saptanmalı ve uygulanacak alan ve doz çok iyi belirlenmelidir.

Uygulama sonrası nasıldır?
Botoks iş kaybına neden olmaz.Uygulamadan hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza geri dönebilir. Günlük işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Uygulama etkisini ertesi gün göstermez. Kullanılan ilaç 4. gün etkileşime başlar ve en iyi sonuç 2. veya 3. haftadan sonra gözlemlenir. Uygulamadan birkaç saat sonra yıkanabilirsiniz. Uygulanması gereken özel bir rejimi yoktur. Uygulama bir şeyler yer ve içebilirsiniz.

Botoks İle Terleme Tedavisi
Özellikle el içi, ayak tabanı ve koltuk altı terlemesinde kullanılan bir ilaçtır. Bu yöntem ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi birkaç kat azaltır ve ortalama etki süresi 8 – 10 aydır. El içi, ayak tabanı ve koltuk altındaki terlemeye karşı botoks uygulamaları oldukça pratik bir şekilde uygulanır. Son derece ince uçlu (insülin enjektörü) vasıtasıyla problemli olan bölge içine botoks ilacı enjekte edilir, aşırı bir acı hissi duymadan, tedavi için defalarca zaman ayırmadan ve cerrahi herhangi bir bakıma gerek kalmadan ortalama 10 – 12 ay boyunca hem terlemenin miktarı oldukça azalır, hem de terin rahatsız edici kokusundan kurtulursunuz. Botoks bu bölgede aşırı çalışan ter bezlerinin ve kasların istenmeyen hareketlerini etkilediğinden, terleme sorunu da giderilmiş olacaktır. Bugün ülkemizde bilinçli, eğitimli ve tecrübeli binlerce hekim tarafından uygulanan bu yöntem ile oldukça yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.